دکوراسیون داخلی در قدیم

با توجه به این موارد جزئیات مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی عمارت های متفاوت را در سلسله های مختلف مصر درک کرد ؛ برای مثال تغییراتی که در نحوه تهویه هوا ، ایوان ها ، ستون ها ، آرماتور ها ، پنجره ها و درها اتفاق می افتاد کاملا مشهود است .

در طول قرن هفدهم و هجدهم میلادی و در اوایل قرن نوزدهم طراحی دکوراسیون داخلی دغدغه ی یک فرد خانه دار یا کارمند اثاث کشی یا هنرپیشه ای است که می توانست در مورد فضای داخلی پیشنهادی ارائه دهد . معماران نیز برای تکمیل دکوراسیون داخلی ساختمان های خود ، هنرمندانی را برای انجام کار استخدام می کردند .

طراحی و مدیریت داخلی تجاری

از اواسط تا اواخر قرن نوزدهم میلادی خدمات دکوراسیون داخلی به صورت گسترده ای افزایش یافت ؛ زیرا طبقه متوسط در کشور های صنعتی هر روز بیشتر و بیشتر میشد و شروع به ذخیره ثروت برای حفظ جایگاه خود کرده بودند . شرکت های بزرگ وسایل خانه شروع به ایحاد شعبه هایی برای طراخی و مدیریت داخلی عمومی کردند . آن ها سبک های مختلفی از وسایل خانه را برای مردم ارائه می کردند . این مدل تجاری از اواسط قرن تا سال هزار و نه صد و چهارده میلادی ادامه داشت . دقیقا زمانی که این حرفه به تبدیل به یک شغل مستقل شد که توسط طراحان مبتدی انجام میشد . این روند راه را برای ورود طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای در اواسط قرن بیستم میلادی هموار ساخت .

در دهه ی هزار و نه صد و پنجاه و هزار و نه صد و شصت ، کسانی که لوازم خانه می فروختند کسب و کار خود را گسترش دادند . آن ها مرز کسب و کار خود  را در زمینه هنری گسترش دادند و شروع به تبلیغ لوازم خود به صورت عمومی کردند . با توجه به این که تقاضا برای قرارداد های طراحی دکوراسیون داخلی مثل دفتر ها ، هتل ها و ساختمان های عمومی زیاد شده بود این کسب و کار ها بزرگ تر و پیچیده تر شدند . آن ها شروع به استخدام طراحان ، هنرمندان ، طراحان لوازم خانه و همین طور مهندسان و تکنسین هایی کردند که این کار را به خوبی انجام دهند . شرکت ها شروع به منتشر کردن کاتالوگ هایی کردند که پرینت شده بودند که شامل استایل های مختلف دکوراسیون داخلی بود تا توجه تمامی اقشار جامعه را به خود جلب کند .

منبع : https://decoreman.com/interior-design/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *